Національно-патріотичне виховання в умовах війни має особливе значення, оскільки воно формує у свідомості людей розуміння важливості захисту своєї країни, збереження культурних цінностей та єдності нації.
Основні
аспекти національно-патріотичного виховання під час заходів та вокально-хорової діяльності:
1. Інформаційна підтримка: ознайомлення з історією та
культурою України, відомими постатями, які внесли свій вклад у захист країни.
2. Волонтерська діяльність: залучення молоді до
волонтерських ініціатив, які підтримують військових, постраждалих від війни або
допомагають місцевій громаді.
3. Виховання патріотизму: створення програм, які сприяють
розвитку почуття гордості за свою країну, її традиції та цінності, а також
сприяють усвідомленню важливості національної ідентичності.
4. Спільні заходи: організація патріотичних акцій,
концертів, виставок, які сприяють єдності та згуртованості громади.
5. Підтримка збройних сил: проведення навчань, патріотичних
лекцій та семінарів, що підвищують готовність і обізнаність населення щодо
важливості захисту батьківщини.
6. Виховний процес у закладах освіти: реалізація програми
виховання, де учні можуть отримувати знання про права і
обов’язки громадянина, а також про важливість національної безпеки.
Мета:
формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури, оволодіння молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин,
Ця мета повинна конкретизується через систему виховних завдань, посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій, виховання поваги у молодого покоління до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, української мови, національної культури та традицій.
Національно-патріотичне, соціально-патріотичне виховання підростаючого покоління – цілеспрямований і систематичний вплив на свідомість, почуття і поведінку вихованців з метою формування у них відповідних якостей. Тому до підходу соціально-виховних справ необхідно включати методи і форми, що приводять учнів до моральних, естетичних, етичних суджень, за допомогою яких вони оцінюють вчинки – свої та інших людей.
У рамках національно-патріотичного виховання у нашому закладі проводяться виховні години, бесіди, заходи, приурочені знаменним датам, ознайомленню з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.
Традиційним стало відзначення Дня Соборності, річниці Небесної сотні і подій на Майдані, Шевченківських днів, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у Другій світової війні, Дня матері, Дня захисту дітей, Дня міста, Дня Захисника Вітчизни, Дня української письменності і мови, Дня гідності і свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Святого Миколая та інших свят.
Це – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу. Від усієї душі бажаю Вам доброго здоров'я на довгі роки, успіхів у праці, щастя, благополуччя! Дякуємо Вам!
👀 "Там біля тополі" 2022 👀
👀 "Восени" 2023 👀
Українці щороку відзначають День Святого Миколая, є власні традиції святкування. Для багатьох дітей Святий Миколай залишає подарунки під подушкою, у взутті, біля ліжка чи в заздалегідь заготовленому мішечку поки ті сплять.
Великдень – дуже шановане свято у
християнській релігії. Воно пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має
назву Великий день, або Великдень.
Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний
вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього
народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна
пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.
Перший урок 2022-2023 на тему: «Незламна,
нескорена – рідна країна!»
9-А
клас кл.кер. Цапенко
Оксана Григорівна
Мета:
•
утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей,
переконань і поваги до культурного та історичного минулого та сьогодення
України;
•
виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної
символіки; визнання й забезпечення в реальному житті прав дитини як найвищої
цінності держави і суспільства;
•
формувати усвідомлення поняття Батьківщина, держава, патріотизм;
•
формування мовної культури, оволодіння і вживання української мови як
духовного коду нації;
•
спонукання зростаючої особистості до активної протидії аморальності,
правопорушенням, шовінізму, рашизму;
•
сформувати уявлення про війну; навчити підтримувати один одного у
небезпечних ситуаціях.
ХІД УРОКУ
І. Вступне слово учителя.
Дорогі діти! Ось промайнули, пролетіли ще одні
«нанезабутніші», найтяжчі літні канікули на крилах теплого і ласкавого літа
якого, нажаль, ми з вами не відчули, так як і весни. Оскільки наша країни та ми
її громадяни переживаємо не прості часи. Сподіваюся, ці півроку спокійного і
мирного життя, які у нас украли кляті рашисти – асвабадітелі будуть
найскладнішим періодом у вашому житті, а найближчим час нас чекає перемога та безтурботне
щасливе життя.
Не
зважаючи на складну ситуацію в нашій державі, я хочу все ж таки вас привітати,
із початком навчального року. Сьогодні ви вже – дев’ятикласники, тож бажаю вам
стати справжньою людиною, особистістю. До
ви йдете не один рік, крок за кроком і на кожній вищій сходинці все
більше усвідомлюєте у чому суть справді людського. І що цікаво: чим більше
людина знає й розуміє, тим більше питань ставить перед нею життя, тим вищий
ідеал особистості, тим вимогливіша вона до себе.
Мине цей навчальний рік — і ви станете на порозі юності,
найпрекраснішої пори в житті людини. Якими ви вступите у цей чарівний світ,
залежить від вас самих, від того, як успішно будете формувати своє
"я", вибудовувати храм своєї душі.
ІІ. Оскільки урок дистанційний то перш за все ми
повторимо правила поведінки на ньому.
Запитання до учнів: Від якого моменту
наше з вами життя розділилося на ДО І ПІСЛЯ?
Орієнтовна відповідь (від 24 лютого наше життя поділилося ДО та ПІСЛЯ)
На вашу думку на які
періоди ще поділиться наше життя?
Орієнтовна відповідь ( до війни, під час війни, після перемоги)
Так, діти дійсно наше з
вами життя розділилося на до війни, і сподіваємося, що дуже скоро настане той
момент, коли ми скажемо нарешті найчарівніше слово ПЕРЕМОГА, і зможемо говорити,
що настав період після війни. Але, оскільки ми з зараз знаходимося у періоді
під-час війни (воєнного часу, бойових дій) то говорити ми будемо про нашу
безпеку, незламну волю, наших захисників. Отож тема нашого уроку: «Незламна, нескорена – рідна країна!».
Проведемо ми цей урок у формі подорожі.
ІІІ. Перша наша зупинка «Передбачення»
Інтерактивна вправа «ПЕРЕДБАЧЕННЯ».
(Даємо дітям лінк на
вправу, або демонструємо магічний квадрат на екрані)
https://wordwall.net/r/35007342
Любі діти перед вами
магічний квадрат у ньому зашифровані слова, вам потрібно кожному знайти три
слова, які перші вам потраплять на очі записати та назвати їх нам.
Обговорюємо передбачення з учнями.
Ви були на канікулах
відпочивали від уроків і напевно все забули. Чи можливо не все? Діти назвіть
ваш улюблений предмет? (відповіді
учнів)
IV. Зупинка «Математична»
Щось
любителів математики серед вас замало. А на сьогоднішньому уроці вона стане нам
у нагоді, тож наступна зупинка «МАТЕМАТИЧНА»
(даємо дітям посилання на вправу, або
відкриваємо його самостійно, учні говорять правильні відповіді ми вводимо їх у
таблицю)
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1ILMaW3J_ZIr91vvF1yCZ4y7vN2XBVLKEsIZECJKoJ-c/copy
Діти скажіть, що ви бачите на малюнку який нам відкрився.
(Відповіді учнів)
Так, дійсно це символи нашої неньки України. Давайте назвемо
державні символи України:(герб, прапор, гімн.)
У довідці біля малюнка ви ще могли прочитати про народні символи. Народні символи – це те,
що найбільше любить і шанує наш народ. В одних народів їх більше, в інших
менше. Називаючи народний символ,
можна дізнатися, про яку країну іде
мова.
(Обговорюємо народні символи)
V. Зупинка «Повітряна тривога»
На
превеликий жаль одним із невід’ємних атрибутів нашого сьогодення є злощасний
сигнал, про існування якого ми чули лише чули, а його звук не кожний з вас до
24 лютого навіть чув, а тепер ми рахуємо години, а інколи навіть (хоча дуже
рідко) дні коли його не було, або рахуємо скільки раз сьогодні він звучав.
Певно ви вже здогадалися про, що я веду мову. Так, це та злощасна повітряна
тривога, про яку сподіваюся, ми скоро забудемо, як про страшний сон і ніхто
більше і ніколи з наших нащадків не почує цього звуку. Але ми з вами
пам’ятаємо, що це просто сповіщення про небезпеку, і ми повинні дотримувати
правил поведінки під час повітряної
тривоги про які ми зараз і поговоримо. Наступна
наша зупинка «Повітряна тривога».
(обговорюємо правила розміщені на
презентації)
Через ядерний тероризм Росії в Україні
оновили сигнали тривоги, які інформують населення про різні види небезпеки. Про
це 21 серпня повідомив Центр
протидії дезінформації.
Як
звучать нові сигнали тривоги
•
Сигнал
хімічної небезпеки — звук церковних дзвонів.
•
Сигнал
радіаційної небезпеки — дзвін у набат.
•
Сигнал
евакуації з міста — гудок потяга.
Якщо ти чуєш ці сповіщення, то негайно
увімкни радіо чи телебачення та чекай на подальшу інформацію.
Сигнал повітряної тривоги
залишається незмінним —
безперервний сигнал сирени щонайменше 30 секунд. Після її оголошення потрібно
одразу пройти до найближчого укриття та сховатись у місці, де є мінімум два
виходи. Також не забувай про правило двох стін.
VІ. Зупинка «Музична»
Ще одним неофіційним
символом нашої держави є пісня. Пісні ми співаємо завжди, і коли нам добре і
коли не дуже, за півроку «асвабадітельної операції» наші українці склали,
переспівали велику кількість пісень, які наші воїни співають і на передовій,
частина з них стала символ цієї війни, тож давайте зараз з вами перепочинимо,
та пограємо у гру вгадай мелодію.
Оголошується зупинка «Музична»
(вмикаємо музику на
слайдах презентації, діти відгадують назву пісні, та наспівують її разом)
1.
Калуш
– Стефанія;
2.
Ой,
у лузі червона калина похилилася;
3.
Спів Братів - Москва Згоріла І Втонула;
4.
Ластівки,
ластівки, ластівки.
5. Де би не був не забуду дім.
VІІ. Зупинка «Літературна»
Математику ми з вами трішки пригадали настав час пригадати трішки нашу рідну солов’їну мову. Отже наступна зупинка «Літературна». Скласти сенкан до слів (війна, перемога)
(учні складають сенкан та зачитують його)
VІІІ. Зупинка «Тлумачний словничок»
За ці півроку терору та геноциду над
нашим народом ми з вами вивчили багато нових слів, давайте зараз спробуємо
дізнатися про значення деяких слів. Наступна наша зупинка «Тлумачний
словничок».
Довідка:
1.
«Джавелін» (англ. FGM-148 Javelin — «дротик») — переносний протитанковий
ракетний комплекс;
2.
HIMARS -
високомобільна артилерійська ракетна система залпового вогню;
3.
Байрактар
- турецький ударний оперативно-тактичний
середньовисотний безпілотний літальний апарат;
4.
Тепловізор
- оптико-електронний прилад для візуалізації
температурного поля та вимірювання температури;
5.
Бавовна
- вибухи в росії та на окупованих територіях;
6.
Доброволець
– людина, що вступила на військову службу за
власним бажанням чи у діючу армію однієї з воюючих країн
7.
Волонтер - особа, що
здійснює будь-яку діяльність добровільно, а також часто безоплатно, не
отримуючи за це матеріальної винагороди.
8.
Окупація- зайняття
збройними силами однієї частини держави або всієї території даної держави без
отримання суверенних прав на неї.
Виконуємо інтерактивну вправу «Тлумачний словник» онлайн, або роздаємо на листочках, діти мають співставити поняття.
ІХ. Зупинка «Вшанування пам’яті»
Діти, завдяки кому ми зараз з вами можемо провести цей урок?
(Відповіді учнів)
Так, звичайно ж завдяки нашим захисникам. А хто є цими
захисниками? Можливо серед них є ваші рідні, або знайомі? (Відповіді
учнів)
Але війна жорстока і безжальна, складно уявити скільки вже
загинуло людей від початку збройної агресії РФ проти України. Тож давайте
схилимо голови, вшануємо пам'ять усіх загиблих.
Х. Зупинка «Безпечна»
Під час війни дуже важливо не нехтувати своєю безпекою та
бути свідомими, тому переходимо до наступної нашої зупинки «Безпека».
(Обговорюємо правила безпеки зображені на слайдах)
ХІ. Зупинка «Кінцева»
На цьому, діти, наш урок добігає кінця. Наша остання зупинка
кінцева. Вправа «Веселка»
Кожен
колір веселки-то такі наші дії, які допоможуть пережити цей важкий час,
згуртуватися, підтримати одне одного. Продовжіть кожну фразу так, як вам
підказує серце, та озвучте її нам.
Ч – ми маємо знати…
П – найкращий наш внесок у ПЕРЕМОГУ …..
Ж – ми маємо розуміти, що….
З – ми маємо вміти…
Б – ми маємо вірити…
С – ми маємо допомагати…
Ф – головні риси характеру зараз….
Немає коментарів:
Дописати коментар