Національно-патріотичне виховання в умовах війни має особливе значення, оскільки воно формує у свідомості людей розуміння важливості захисту своєї країни, збереження культурних цінностей та єдності нації.
Основні аспекти національно-патріотичного виховання під час заходів та вокально-хорової діяльності:
1. Інформаційна підтримка: ознайомлення з історією та культурою України, відомими постатями, які внесли свій вклад у захист країни.
2. Волонтерська діяльність: залучення молоді до волонтерських ініціатив, які підтримують військових, постраждалих від війни або допомагають місцевій громаді.
3. Виховання патріотизму: створення програм, які сприяють розвитку почуття гордості за свою країну, її традиції та цінності, а також сприяють усвідомленню важливості національної ідентичності.
4. Спільні заходи: організація патріотичних акцій, концертів, виставок, які сприяють єдності та згуртованості громади.
5. Підтримка збройних сил: проведення навчань, патріотичних лекцій та семінарів, що підвищують готовність і обізнаність населення щодо важливості захисту батьківщини.
6. Виховний процес у закладах освіти: реалізація програми виховання, де учні можуть отримувати знання про права і обов’язки громадянина, а також про важливість національної безпеки.
Мета:
формування у молоді, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави, розвиненої духовності, моральної, художньо-естетичної, правової, трудової, екологічної культури, оволодіння молодим поколінням соціального досвіду, успадкування духовних надбань українського народу, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин,
Ця мета повинна конкретизується через систему виховних завдань, посилення патріотичного виховання, збагачення духовного потенціалу учнівської молоді, відродження кращих надбань українського народу, його культурних і національних традицій, виховання поваги у молодого покоління до Конституції України, державних символів, любові до рідної землі, української мови, національної культури та традицій.
Національно-патріотичне, соціально-патріотичне виховання підростаючого покоління – цілеспрямований і систематичний вплив на свідомість, почуття і поведінку вихованців з метою формування у них відповідних якостей. Тому до підходу соціально-виховних справ необхідно включати методи і форми, що приводять учнів до моральних, естетичних, етичних суджень, за допомогою яких вони оцінюють вчинки – свої та інших людей.
У рамках національно-патріотичного виховання у нашому закладі проводяться виховні години, бесіди, заходи, приурочені знаменним датам, ознайомленню з історією рідного краю, звичаями і традиціями українського народу, видатними людьми України тощо.
Традиційним стало відзначення Дня Соборності, річниці Небесної сотні і подій на Майдані, Шевченківських днів, Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги у Другій світової війні, Дня матері, Дня захисту дітей, Дня міста, Дня Захисника Вітчизни, Дня української письменності і мови, Дня гідності і свободи, Дня Збройних Сил України, Дня Святого Миколая та інших свят.
ВОКАЛЬНО-ХОРОВА РОБОТА
в рамках національно-патріотичного виховання
Хорове мистецтво є одним із засобів музично-творчого розвитку дітей, яке навчає вокально-хоровим прийомам виконання, формує почуття колективізму та дружби, сприяє гармонійному розвитку особистості. Вокально-хорова музика, зокрема дитяча, має традиційно високий рівень популярності цієї галузі національного мистецтва, яка втілює в життя ідеї масовості.
Українське мистецтво і, зокрема, творчість композиторів і
музичних діячів з давніх давен плідно впливали на розвиток світової культури у
різні часи. Народне, а потім професійне музичне мистецтво склали основу
музично-естетичної культури українського народу, яка відображає його життя у
художніх образах і служить взірцем для подальшого його процвітання.
Це – свято спадкоємності героїчних традицій нашого народу, сили духу і мужності, відданості своїй Вітчизні і гордості за її ратну славу. Від усієї душі бажаю Вам доброго здоров'я на довгі роки, успіхів у праці, щастя, благополуччя! Дякуємо Вам!
👀 "Там біля тополі" 2022 👀
👀 "Восени" 2023 👀
Українці щороку відзначають День Святого Миколая, є власні традиції святкування. Для багатьох дітей Святий Миколай залишає подарунки під подушкою, у взутті, біля ліжка чи в заздалегідь заготовленому мішечку поки ті сплять.
Великдень – дуже шановане свято у християнській релігії. Воно пов’язане із воскресінням Ісуса Христа, тому й має назву Великий день, або Великдень.
Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї, ті прикмети, за якими розпізнається народ.
Немає коментарів:
Дописати коментар